Yüksek Lisans Tezi

Yüksek Lisans Tezi yazmak öğrenciler için GENELLİKLE saç baş yolduran, “nereden düştüm bu işin içine” dedirten …… sıkıcı, üzücü, baş ağrıtıcı, hayattan bezdirici…… bir süreçtir. Çok az öğrenci için (ki biz böyle öğrenci tanımıyoruz, iyimser bir ihtimalle var olduğunu düşünüyoruz 😊) süreç rahat bir şekilde işleyecektir.

 

Özellikle çalışırken bir taraftan yüksek lisans eğitimine devam eden kişiler ve danışmanından yeterince yardım görmeyen öğrenciler için destek alınması adeta bir zorunluluk olmaktadır. Bu durumda Bilimsel Tez Merkezi olarak tezinizin bir bölümünde ya da tamamında ihtiyaç duyduğunuz desteği uzman ekibimizle sunmaktayız. Ancak akademi dünyasında hocaların işlerini yapma şekilleri göz önüne alınınca bizim uzman olmamız çok da önemli olmayabiliyor. Önemli olan çalışmanın “hocanızın standartlarına” göre hazırlanıp hazırlanmadığıdır ki eğer bu konuda bir düzeltme talebi olursa yerine getirmekteyiz.

 

Tez Yazacak Öğrencilere Birkaç Tavsiye (BİZ BÖYLE YAPIYORUZ 🙂

Konunuz Belli Doğru mu?

  • Öncellikle enstitünüzün tez yazım kılavuzunu edinin ve şekil şartlarını öğrenin. (Sonradan düzeltmek zahmetli olabilmekte veya bu işi daha sonra ücret karşılığı yaptırabilirsiniz.)
  • İntihal nedir? Doğrudan alıntı ve dolaylı alıntı nedir? Benzerlik oranı nedir? Minimum oran kaç olmalı?” gibi konularda bilgi sahibi olun.
  • Literatür taraması yaparken kaynakları sınıflandırın ve önemli yerleri not alın.
  • Önce başlıklarınızı belirleyin ve hocanızın onayını alın. (Benzer tezlerden yardım alın)
  • Bölümler halinde çalışmanızı yazıp hocanızın onayını alın.